Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Niujorko triumfas – įspūdingoje serijos atomazgoje privertė kapituliuoti „76ers“

Niujorkas švenčia. 22 taškų persvarą iššvaistę, bet lemiamu metu tiksliau rungtyniavę „New York Knicks“ krepšininkai išvykoje 118:115 (36:22, 15:32, 32:29, 35:32) nugalėjo „Philadelphia 76ers“ ir laimėję seriją iki keturių pergalių 4-2 žengė į NBA Rytų konferencijos pusfinalį.

Įspūdingoje „Knicks“ ir „76ers“ akistatoje visos serijos metu netrūko dramos ir neįtikėtinų scenarijaus pokyčių, o nuo kitų rungtynių neatsiliko ir šeštasis komandų mūšis.

Niujorkiečiai, skaudžiai paleidę pergalę penktųjų rungtynių pabaigoje, fantastiškai pradėjo mačą ir sužaidus vos daugiau nei keturias minutes pirmavo 17:4.

„Knicks“ ėmė vieną po kito kamuolius puolime po savo netaiklių metimų, o tris tritaškius įmetęs Donte DiVincenzo ir puikiai startavęs Jalenas Brunsonas leido savo ekipai dar pirmajame kėlinyje pirmauti net 33:11. Tai buvo didžiausia „Knicks“ persvara šioje serijoje.

Bet „Sixers“ nepalūžo. Komandos strategas Nickas Nurse'as nupūtė dulkes ir metė į kovą prieš tai serijoje beveik nefigūravusį snaiperį Buddy Hieldą, kuris ėmė smaigstyti tritaškius, o Filadelfijos ekipa spurtavo 11:0 dar pirmajame kėlinyje.

Savo puikią atkarpą šeimininkai perkėlė ir į antrąjį kėlinį, pratęsę ją iki 30:10 ir po penktojo B.Hieldo tritaškio ėmę kvėpuoti „Knicks“ į nugaras – 41:43.

Galiausiai, „76ers“ pavyko persverti rezultatą ir po dviejų kėlinių pirmavo jau jie – 54:51.

Trečią ketvirtį dviem tritaškiais pradėjo Joelis Embiidas, o prie jo prisijungus ir penktų rungtynių herojui Tyrese'ui Maxey „76ers“ pirmą kartą atitolo dviženkliu skirtumu – 71:61.

Bet šįkart geležinius nervus pademonstravo jau „Knicks“ vyrukai. Jie sugebėjo nepalūžti sunkią akimirką ir po trijų kėlinių rezultatas jau buvo lygus – 83:83.

Lygybė švieslentėje degė ir ketvirto kėlinio viduryje (95:95), bet tada iniciatyvos ėmėsi du tritaškius pataikęs ir per tris minutes 10 taškų pelnęs J.Brunsonas, o po OG Anunoby dėjimo per J.Embiidą „Knicks“ turėjo 8 taškų persvarą likus mažiau nei trims minutėms – 109:101.

Tačiau kaip ir prieš tai šioje serijoje, tai dar nereiškė pabaigos. „Sixers“ greitai ėmė tirpdyti varžovų pranašumą, o T.Maxey dvitaškis su pražanga likus 35 sek. išlygino rezultatą – 111:111.

Svarbiausioje „Knicks“ rungtynių atakoje J.Brunsonas įvertino dvigubą gynybą prieš jį ir surado laisvą Joshą Hartą, kuris smeigė kertinį tritaškį ir likus 24 sek. sugrąžino Niujorkui pranašumą (114:111).

Per likusį laiką „76ers“ nesugebėjo išmesti paruošto tritaškio, „Knicks“ žaidėjai sumetė baudų metimus ir niujorkiečiai šventė įspūdingą laimėjimą.

Tai antras kartas iš eilės, kai Niujorkas turės savo komandą Rytų konferencijos pusfinalyje. Tokio atveju nebuvo nuo 1998-1999 ir 1999-2000 m. sezonų.

Link pergalės „Knicks“ vėl vedė neįtikėtinai šį sezoną rungtyniaujantis J.Brunsonas. Jis pelnė net 41 tašką (10/19 dvit., 3/8 trit., 12/16 baud.) ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų, o ilsėjosi tik 5 minutes.

Net po 35,5 taško renkantis 27 metų 188 cm ūgio gynėjas pirmauja visoje NBA lygoje pagal rezultatyvumą šiose atkrintamosiose varžybose.

Dėl vietos Rytų finale „Knicks“ grumsis su „Indiana Pacers“, kurie pirmajame atkrintamųjų etape taip pat 4-2 nugalėjo „Milwaukee Bucks“.

Savo ruožtu „76ers“ lyderis J.Embiidas ir toliau lieka per 10 metų nė sykio neperžengęs bent antrojo atkrintamųjų varžybų etapo ir nežaidęs konferencijos finale.

„76ers“: Joelis Embiidas 39 (12/25 met., 13/13 baud., 13 atk. kam., 5 kld.), Buddy Hieldas 20 (6/9 trit.), Kelly Oubre ir Tyrese'as Maxey (6/18 met.) po 17, Nicolas Batumas 16 (7 atk. kam.).

„Knicks“: Jalenas Brunsonas 41 (10/19 dvit., 3/8 trit., 12/16 baud., 12 rez. perd.), Donte DiVincenzo 23 (5/9 trit., 7 rez. perd.), OG Anunoby 19 (9 atk. kam.), Joshas Hartas 16 (14 atk. kam., 7 rez. perd.), Isaiah Hartensteinas 14 (9 atk. kam.).