TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

K.Nunno ir K.Slouko lyderystė – palaužtas „Maccabi“ ir pratęstas PAO sezonas

Didelę rungtynių dalį su keturiomis asmeninėmis pražangomis žaidęs Atėnų „Panathinaikos“ amerikietis Kendrickas Nunnas rinko taškus svarbiausiomis akimirkomis, o PAO išgyveno išlikimo mūšį.

Ergino Atamano auklėtiniai Belgrade 95:88 (26:29, 23:21, 25:19, 21:19) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ klubą ir išlygino serijos iki 3 pergalių rezultatą 2-2.

Lemiamas – penktasis – serijos mūšis dėl Eurolygos finalo ketverto vyks jau Atėnuose.

PAO aktyviau pradėjo rungtynes ir šovė į priekį (20:12).

Bet „Maccabi“ greitai pasivijo ir persvėrė (34:29). Kova tęsėsi taškas į tašką net ir tada, kai antrajame kėlinyje dėl atsinaujinusios traumos mačas baigėsi Tel Avivo ekipos lyderiui Wade'ui Baldwinui.

Graikijos superklubas bandė atitrūkti trečiojo kėlinio pabaigoje (74:68), bet ketvirtąjį kėlinį pradėjo krisdamas į itin gilią duobę 1-14 (75:82).

PAO gelbėtojo vaidmens ėmėsi Kendrickas Nunnas. Amerikiečio įkvėptas Atėnų klubas priešpaskutinę minutę vėl pirmavo (89:88).

Įmetė ir Kostas Sloukas, o „Panathinaikos“ paskutinę minutę pradėjo pirmaudamas 5 taškais (93:88).

„Maccabi“ puolimas nutilo ir PAO, tribūnose palaikomas ir skandalingojo savininko Dimitrio Giannakopoulo, triumfavo.

Karjeros naudingumo balų rekordą (surinko 27) Eurolygoje pagerinęs K.Nunnas pelnė 27 taškus.

„Jis – geriausias taškų rinkėjas, šiuo metu rungtyniaujantis Eurolygoje“, – komandos draugą po mačo gyrė patyręs K.Sloukas.

Jis ir pats atliko itin ryškų vaidmenį, įmetęs 20 taškų, sugriebęs 8 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 32 naudingumo balus.

„Šių rungtynių skirtumas buvo K.Sloukas. Kiti žaidėjai sužaidė savo lygyje. Turime išlikti ramūs ir užbaigti šią seriją namuose. Turėsime žaisti gerai, nes „Maccabi“ – labai pavojinga komanda“, – teigė E.Atamanas.

„Scanpix“/AP nuotr./Erginas Atamanas

„Dalis mūsų žaidėjų žaidė labai daug minučių. Galbūt šiek tiek pavargome, nes ketvirtajame kėlinyje nepataikėme ir tokių metimų, kuriuos prieš tai pataikydavome“, – svarstė „Maccabi“ vairininkas Odedas Kattashas.

„Scanpix“/AP nuotr./Marius Grigonis ir Bonzie Colsonas

Nuo suolo rungtynes šįkart pradėjęs M.Grigonis per 15 minučių prie pergalės prisidėjo 8 taškais (1/1 dvit., 2/5 trit.). Lietuvis taip pat sugriebė 1 kamuolį, padarė 1 klaidą ir surinko 5 naudingumo balus.

Vos 7 minutes sužaisti spėjęs W.Baldwinas pelnė 3 taškus ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Maccabi“: Lorenzo Brownas 17 (0/6 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Tamiras Blattas (7 rez. perd.) ir Bonzie Colsonas – po 14, Joshas Nebo 12 (3 blok.), Johnas Dibartolomeo 10 (2/7 trit.), Jasielis Rivero 9.

„Panathinaikos“: Kendrickas Nunnas 27 (27 naud. bal.), Kostas Sloukas 20 (8 atk. kam., 6 rez. perd., 32 n.b.), Mathiasas Lessortas 17 (7 atk. kam., 26 naud. bal.), Konstantinos Mitoglou 13.